KİRALIK TEKNE

Kiralık Tekne Nedir?

Tatilcilerin son yıllarda ilgisinin arttığı tekne turları ile tatil anılarını neşeli bir hale ve unutulmaz anılara dönüştürmektedir. İşte bu durumda tatilcilerin karşısına kiralık tekneler çıkmaktadır. Kiralanan tekneler ile yapılan mavi tur gezileri ile farklı koyları gezme fırsatı doğmaktadır. Ayrıca mavi suların verdiği huzur ve hafif rüzgar esintisi ile denizin ortasında stressiz ve rahat bir tatil ortamı yaşatmaktadır. Çeşitli malzemelerden yapılmış farklı tekneler ile yapılan mavi turlar ile tatilciler her tatil sürecinde kiralık tekne turlarını tercih edecektir.

Kiralık Teknede Eğlence Faaliyetleri

Kiralanan teknelerde sadece tekne gezisi yapılıp tatilcilerin öylece oturmasına yönelik aktivitesiz bir durum yoktur. Kiralık teknelerde pek çok eğlence aktiviteleri bulunmakta ve tatilciler için keyifli anlar yaşatacak faaliyetler gerçekleştirilmektedir. Kiralanmış teknelerde rüzgar sörfü, suya dalış, su sporları gibi pek çok eğlence faaliyetleri hizmete sunulmaktadır. Aslında turların yapıldığı teknelere yüzen otel desek abartmış olmayız. Kiralık teknelerde bir otelde bulunan her şey adeta küçük bir tekneye sığdırılmış vaziyettedir.

Nasıl Tekne Kiralanır?

Tekne kiralama dönemi önceki yılın Ekim ayında başlamaktadır. İstediğiniz tarihte tekne kiralamak isteyenler erkenden bir rezervasyon işlemi yapmalıdırlar. Erken rezervasyonlar tekne kiralamak isteyenler için indirimli avantajlar sağlamaktadır. Kiralık tekne kiralamak isteyenler için tekne kiralama süreci oldukça kolay bir süreçtir. Bunun için tekne kiralamaya yardımcı olan çeşitli firmalar bulunmaktadır. Bu firmaları arayıp veya internet sitesinden iletişime geçerek tekne kiralayabilirsiniz.

Kiralık Tekne Fiyatları

Kiralık tekne fiyatları hangi tür tekne ile tur yapılacağına ve lüks-delüks olmasına ve ayrıca uzunluğa bağlı olarak fiyatları değişmektedir. Gulet tekneler kiralayacak olanlar için uzunluğu 16-26 arasında olanlar için 600-1250 £ arasındadır. Lüks ve delüks olanlar için 500-2000 £ arasındadır. Eğer motoryat kiralayacak olanlar için ise 400-3000 £ arasında değişmektedir. Tabi bu fiyatlar uzunluk ve yolcu sayısına göre değişmektedir. Tekne kiralama yani Mavi yolculuk yelkenli tekne kiralama için ise 1300-6000 £ arasında olmaktadır. Görüldüğü gibi tatilciler için daima uygun fiyata kiralık tekneler bulunmaktadır. Unutulmaz bir tatil yaşamak için kiralık tekne turları tatilcileri beklemektedir.

Tekne kiralama bilgileri

* 2 saatlik kiralamalar genel olarak gündüz uygulanır
* Akşam turları saat 19 veya 20 den sonra 4 saat olarak uygulanır
* Harici iskele kullanılması durumunda fiyat farkları uygulanır
* 4 saatlik gezilerde Beykoz koyunda yemek molası verilir
* Yüzme turları 10 – 18 saatleri arasında yapılır
* Sadece tekne kiralamalarda Konuklar istediklerini getirebilirler
* Lüks teknelerde dışarıdan Catering hizmeti alınmaz
* Uzatma saatleri ekstra ücrete tabiidir
* Rezervasyon durumunda % 50 ön ödeme talep edilir
* Teknelerde sigorta güvencesi vardır

İstanbul’da kiralık tekne hizmeti verilen semtler

Avrupa yakası

İstanbul, Avrupa yakası şeridi, Sarıyer, Rumeli kavağı, Tarabya, Yeniköy, İstinye, Emirgan, Rumelihisarı, Aşiyan, Bebek, Arnavutköy, Kuruçeşme, Ortaköy, Beşiktaş, Kabataş, Karaköy, Eminönü, Sirkeci, Unkapanı, Haliç, Bakırköy, Ataköy, Yeşilköy, Çekmece, Avcılar, Ambarlı, Silivri, Kumburgaz

Anadolu yakası

Beykoz, Paşabahçe, Çubuklu, Kanlıca, Anadoluhisarı, Kandilli, Çengelköy, Beylerbeyi, Kuzguncuk, Üsküdar, Harem, Haydarpaşa, Kadiköy, Riva, Şile, Fenerbahçe, Kalamış, Moda, Göztepe, Bostancı, Maltepe, İdealtepe, Kartal, Pendik, Tuzla, Yalova, Çınarcık, İzmit, Hereke